Amazon handmade – noví zákazníci z celého sveta už čakajú

Po poslednom článku České a zahraničné handmade portály mi od vás najviac otázok prišlo ohľadom predaja na Amazone. A preto som pre vás, v spolupráci s Amazon odborníčkou Zuzanou Sotákovou, pripravila dnešný článok. Nájdete tu odpovede na všetky otázky a ešte aj niečo navyše.

Handmade Amazon

Prečo Amazon handmade?

Amazon je jeden z najväčších a najrýchlejšie sa rozrastajúcich online obchodov na svete. V súčasnej dobe sa zameral na rozvoj v Európe. Zákazníci majú možnosť v rámci Európy nakupovať na 5 trhoch (amazon.de, amazon.uk, amazon.it, amazon.es, amazon.fr).

A pre handmade predaj to prináša hneď niekoľko veľkých výhod:

Nízka konkurencia

Predaj handmade produktov na Amazone je novinkou z konca roku 2016. Preto je, v porovnaní s inými kategóriami, konkurencia zatiaľ veľmi malá. A vy sa presadíte oveľa ľahšie.

Handmade kategória ma veľkú podporu

Samotný portál podporuje rozvoj handmade kategórie aj samotných predajcov. Napríklad v handmade kategórií neplatíte poplatok za vedenie účtu ( v iných kategóriách áno). Iba províziu po predaji výrobku 12%.

Pre handmade predajcov ponúka portál väčší prezentačný priestor a tiež sa vás bude týkať oveľa menej pravidiel a obmedzení.

Amazon handmade

Zákazníci z celého sveta

Pravdepodobne neexistuje na svete krajina, kde by Amazon nepoznali. Vďaka tomu si vaše výrobky môže objednať naozaj ktokoľvek.

Vysoká cena už nemusí byť problém

Mnohokrát som už od vás počula, že slovenskí zákazníci nie sú niekedy ochotní zaplatiť za vaše výrobky adekvátnu sumu. Zdá sa im vysoká. Na Amazone tento problém mať nebudete. Ľahko oslovíte zákazníkov z ekonomicky vyspelejších krajín.

Ako to funguje a v čom je rozdiel?

Základné pravidlá sú rovnaké ako na slovenských handmade portáloch. Ale na Amazone si portál predajcov vyberá. V kategórií handmade musíte prejsť schvaľovacím procesom.

Výhodou schvaľovacieho procesu je kvalita výrobkov aj predajcov. A je to tiež ďalší dôvod prečo sa zaregistrovať skôr ako vaša konkurencia.

Keď prejdete schvaľovacím procesom, portál vám ponúkne priestor na predaj vašich handmade výrobkov. Vytvoríte si vlastný obchod. Naplníte ho obsahom (fotografie, popis, ceny, kľúčové slová, informácie o vás…) a môžete predávať.

Amazon handmade

Ďalším rozdielom je spôsob platby. Zákazník neplatí vám, ale všetky platby vyrieši priamo portál. Aj v tom vidím obrovskú výhodu. Zákazník môže platiť platobnou kartou a vy si nemusíte zriadiť ani platiť poplatok za platobnú bránu.

Po odrátaní 12% provízie pošle portál všetky platby, raz za 14 dní, priamo na váš účet.

Spustenie sekcie Amazon handmade je veľkou príležitosťou, ktorú by bolo škoda nevyužiť.

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Už 5 rokov vám pomáham predávať vaše výrobky
Prečo to robím a ako to celé začalo? Prečítajte si tu >>>

Píšem pre vás elektronické knihy, konzultujem a radím vám vo vašom podnikaní. Všetky moje produkty a služby nájdete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na Facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej Facebook skupine >>>

Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre