MAWILE.sk – nový portál pre handmade tvorcov

Na Slovensku vznikol nový handmade portál. MAWILE.sk dáva príležitosť presadiť sa všetkým šikovným tvorcom. Navyše bez poplatkov a provízií. Čo predchádzalo myšlienke jeho založenia a aké sú plány do budúcnosti prezradil autor Stanislav Pekar. 

 

logo_FB

Kto sa skrýva za vznikom handmade portálu MAWILE.sk? Prezraďte o sebe niečo viac.

profil2Moje meno je Stanislav Pekar a som autor portálu MAWILE.sk. Samozrejme som tento portál nevytvoril sám. Stáli pri mne ľudia, ktorí sa tejto téme venujú už niekoľko rokov a usmernili ma v mojich krokoch a rozhodnutiach.

Ja som hlavne obchodník a pozeral som sa na portál hlavne optikou obchodníka. Takže môj prínos je hlavne v oblasti zvyšovania predaja a online marketingu.  Som majiteľom niekoľkých obchodných firiem a v obchode sa pohybujem už skoro 15 rokov.

 

Prečo ste sa rozhodli založiť portál pre handmade tvorcov? Aj vy ste handmade tvorca?

Ja osobne nič nevyrábam, no veľa ľudí v mojom okolí má šikovné ručičky a vyrába handmade výrobky.  Práve títo ľudia v mojom okolí vzbudili môj záujem o tento segment. Videl som, že vyrábajú kvalitné výrobky, no nedarí sa im ich predať a speňažiť. Pritom nebol problém v kvalite a ani v cene. Skrátka sa nevedeli presadiť a stať sa sebestačnými len svojou tvorbou. Začal som to viac skúmať a zistil som dôvody, prečo nevedia uspieť. Takže som portál vystaval tak, aby každý predajca mal rovnakú šancu a aby mohol ovplyvňovať svoje predaje.

 

prezentacia4

Ako vznikol názov? A čo presne znamená?

Moji spolupracovníci, ktorí sa venujú výrobe a predaju handmade výrobkov vniesli do portálu zasa pohľad kreatívca, čoho výsledkom je portál MAWILEmade with love. Výber názvu bol zdĺhavý, no nakoniec sme sa rozhodli pre tento názov. Hlavné kritérium bolo, aby názov bol univerzálny a medzinárodný, nakoľko do budúcna plánujeme spustiť portál vo viacjazykovej mutácii. Asi ťažko by sme docielili, aby si nemecký zákazník zapamätal názov Tvorivé ručičky alebo niečo podobné.

 

“MAWILE je odlišný od ostatných portálov hlavne v tom, že založenie obchodu, pridávanie výrobkov a tiež všetky predaje sú oslobodené od akýchkoľvek poplatkov a provízií.”

 

V čom je MAWILE.sk iný? Prečo by sa u vás mali predajcovia registrovať a kupujúci nakupovať?

MAWILE je odlišný od ostatných portálov hlavne v tom, že založenie obchodu, pridávanie výrobkov a tiež všetky predaje sú oslobodené od akýchkoľvek poplatkov a provízií. To uvítajú ako začínajúci, tak aj skúsení výrobcovia. Nájdu u nás zaujímavé benefity, hlavne v podobe ušetrených provízií z predaja. Pre predajcov máme pripravených veľa bonusov a rád, ako sa stať úspešným predajcom v online svete.

 

prezentacia2

 

Pripravili sme vzdelávaciu akadémiu, kde sa môžu naučiť ako viac predávať a ako si vybudovať silnú značku, ktorá priťahuje zákazníkov.

 

“Naša vízia do budúcnosti je jasná – pomáhať handmade predajcom predávať ich výrobky a nakupujúcim čo najviac uľahčiť cestu k týmto výrobkom.”

 

Pre nakupujúcich zákazníkov máme tiež pripravené zaujímavé benefity. Napríklad si môžu vybrať osobný odber tovaru u výrobcu, alebo využiť možnosti pokročilého vyhľadávania a filtrovania výrobkov. Takže ak hľadajú konkrétny výrobok, nemusia už stráviť desiatky minút klikaním na stránke. Zadajú si pár parametrov a za pár okamihov sa im zobrazí to, čo hľadajú.

Akým smerom by ste chceli portál ďalej rozvíjať? Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Naša vízia do budúcnosti je jasná – pomáhať handmade predajcom predávať ich výrobky a nakupujúcim čo najviac uľahčiť cestu k týmto výrobkom. Zlepšiť povedomie ľudí o handmade výrobkoch a ukázať im výhody a silné stránky handmade výrobkov.

Tiež chceme rozšíriť pole pôsobnosti nášho portálu a umožniť aj zahraničným zákazníkom nákup slovenských handmade výrobkov. Portál by mal byť dostupný minimálne v ďalších 2 jazykoch. Momentálne sme však ešte len na začiatku a čaká nás dlhá kľukatá cesta. No verím, že si tú cestu užijeme a slovenský handmade spoločne dostaneme na vyššiu úroveň.

www.mawile.sk

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Milujem handmade tvorbu, fascinuje ma online marketing. A všetko robím s úsmevom na tvári.
Som autorkou ebooku Zarábajte online predajom handmade výrobkov >>> a ebooku zdarma 10 tipov, kde na internete predávať svoje handmade výrobky >>> vďaka ktorým sa handmade tvorcom darí úspešne predávať ich výrobky na internete.
Viac o mne sa dozviete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej facebook skupine >>>
Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre