Zo života handmade tvorcu

Náš handmade svet je plný krásnych výrobkov a šikovných ľudí. A preto som na mojom blogu vytvorila novú kategóriu Zo života handmade tvorcu.

Dostanú v nej priestor všetky výnimočné projekty z handmade aj mimo handmade sveta. Zaujímavé novinky aj stálice, ktoré môžem z vlastnej skúsenosti 100% odporučiť.  A samozrejme ručne robené výrobky, ktoré ma očarili a chcela by som vám ich ukázať. Verím, že vás môj výber zaujme a inšpiruje.

Naučte sa paličkovať online

Na dnešnom svete milujem všetky možnosti, ktoré nám prináša. Jednou z najlepších je určite príležitosť vzdelávať sa online. Kedykoľvek a kdekoľvek ste, zapnete počítač a napríklad sa naučíte paličkovať.

Neviete si to predstaviť? Donedávna ani ja 🙂 Až kým som nespoznala Ivanu Gemzickú. Ivana vymyslela, pripravila a natočila výnimočný kurz paličkovania online.

Túto vzácnu techniku vás naučí v pohodlí vášho domova. Prevedie vás od základov s postupným nabaľovaním vzorov. Najlepšie na tom je, že videá si môžete púšťať stále dookola podľa svojich potrieb. A prístup k nim vám zostane aj po skončení kurzu.

Všetky informácie o kurze pre začiatočníkov aj Ivane nájdete tu >>>

Kurz pre pokročilých hľadajte tu >>>

Stačí iba vystrihnúť a zošiť

Občas mám pocit, že už je všetko na svete vymyslené. A potom narazím na projekt, ktorý ma svojou kreativitou jednoducho dostane. Kreatívny, originálny a ideálny pre všetky tvorivé duše. Presne taký je Co budu dneska šít?

Heslo projektu a celá myšlienka je Vystrihnúť a zošiť. Autorka Jitka najprv sama navrhne výrobky. Ich strihy pomocou digitálnej grafiky prenesie na látku. A vašou úlohou je už len vystrihnúť a zošiť.

Látky sa tlačia v Čechách na českú bavlnu. Majú atest pre deti do troch rokov. A všetky projekty zvládnu aj začiatočníci. A čo budete dnes šiť vy? >>>

Polymer week magazine – časopis, ktorý pohladí všetky kreatívne duše

Na našom trhu bohužiaľ nenájdeme veľa časopisov pre handmade tvorcov. Väčšinou sú to len krátke prílohy k bývaniu alebo vareniu. A preto ma vždy poteší, ak objavím novinku, ktorej stránky sú určené iba pre naše kreatívne duše.

Tak to bolo aj s Polymer week magazínom. Je venovaný najmä milovníkom polymérovej hmoty. Čo som aj ja 🙂 Polymérova hmota ma okúzlila ešte v roku 2012 a odvtedy má v mojom tvorení výhradné miesto.

Polymer week magazine je krásny, inšpiratívny, farebný, plný návodov a zaujímavých rozhovorov. Ak si myslíte, že polymérová hmota je iba zvláštna plastelína, Polymer week magazín vám ukáže presný opak.

Autorkou je mladá polymérová umelkyňa Lucy Štruncová z Českej republiky. Svojim vlastným príbehom vás presvedčí, že každý sen je možné zmeniť na skutočnosť.

Okrem tvorenia, vymýšľania návodov, organizovania kurzov, vydávania časopisu, založila vlastnú značku kreatívnych pomôcok Lucy Clay Tools. Jej inšpiratívny príbeh nájdete tu >>>

Polymer week magazine si môžete zakúpiť v češtine aj v angličtine v tlačenej alebo pdf verzii tu >>>  Ja mám objednané predplatné 🙂

Milujete darčeky? Ja áno. Inšpirujte sa na Fluff blogu

Verejne priznávam, že milujem darčeky. Dostávať, dávať, pripravovať prekvapenia… Toto darčekové potešenie sa u mňa vyvinulo pravdepodobne vďaka mojej veľkej rodine. Stretávame sa a navzájom obdarúvame na všetky sviatky. Každý mesiac sa nájde niekoľko príležitostí na oslavu.

Ani neviete ako ma príjemne prekvapilo, keď som nedávno som narazila na blog, ktorý je celý iba o darčekoch. Darčeky, ktoré si môžete vyrobiť doma. Inšpirácie a tipy na kúpu i originálne balenie. A všetko rozdelené do prehľadných kategórií.

Ak milujete darčeky alebo len hľadáte inšpiráciu určite sa oplatí sledovať Fluff blog, na Facebooku aj na Instagrame.

Joga pre zdravé telo a spokojné tvorenie

Bolieva vás pri tvorení chrbát alebo krčná chrbtica? Mňa bohužiaľ áno, najmä keď sa zabudnem v zlej polohe. Jedinou pomocou je aj pre mňa cvičenie. Už niekoľko rokov rekreačne cvičím jogu.

Mojím vzorom je kamarátka Lenka – Zgung joga, ktorá žije a precvičuje vo Viedni. Okrem toho, že je výborná jogínka, tak aj nádherne fotí.

Jej fotky vás privedú k cvičeniu aj keď by sa vám v tej chvíli vážne veľmi nechcelo. Sledujte ju na Instagrame @zgung . Inšpirácia zaručená 🙂

V sobotu 30.6.2018 od 9 – 12:00 hod, bude Lenka viesť výnimočný workshop v štúdiu YOGA SPACE, Trenčín. Ak ste z Trenčína a okolia, alebo máte cestu, určite sa oplatí prísť. Viac informácií >>>

Jeden krajší projekt ako druhý. Čo poviete? A všetky sú dôkazom toho, že zarábať si tým, čo nás najviac baví, je to najlepšie na svete 🙂

Ak vám táto dávka inšpirácie nestačila, prečítajte si rozhovor so značkou TeoRya >>>, ktorá si vytvorila svoj vlastný úspešný handmade svet. Alebo sa inšpirujte Zuzanou Sotákovou a jej úspechom na Amazone >>>

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Už 9 rokov vám pomáham predávať vaše výrobky
Prečo to robím a ako to celé začalo? Prečítajte si tu >>>

Píšem pre vás elektronické knihy, konzultujem a radím vám vo vašom podnikaní. Všetky moje produkty a služby nájdete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na Facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej Facebook skupine >>>

Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre