4 najčastejšie spôsoby ako si zarobiť v handmade svete. Využívate ich všetky?

Handmade tvorba je srdcová záležitosť. Myslím, že na svete neexistuje nikto, kto by svoj čas a energiu míňal na tvorenie lebo musí. Handmade tvorbe sa primárne venujeme pretože nás to baví.

Dopredu nás ženie láska k tvoreniu, remeslu, umeniu… a vlastná kreativita. Ale ako všetci vieme, naša vášeň aj niečo stojí. Okrem materiálu investujeme do tvorenia náš čas a veľmi veľa energie. Tak prečo by sa nám naše investované úsilie nemalo vrátiť aj finančne?

Existujú 4 základné spôsoby ako si môžete zarobiť v handmade svete. Využívate ich všetky?

Predaj produktov, ktoré sama vyrobíte

Tento spôsob je asi najbežnejší. Vyrobíte handmade výrobok a následne sa ho snažíte predať cez svoju stránku, sociálne siete alebo handmade portál. Alebo navštívite niektorú z predajných akcií, trhov či jarmokov. Nie vždy ide predaj podľa vašich predstáv, ale zarábate si tým, čo vás naozaj baví.

Druhým spôsobom je výroba na mieru, presne podľa zákazníkových požiadaviek. Ak nenarazíte na neseriózneho človeka, máte pri tejto forme istotu, že dostanete zaplatené. A výrobok si nájde svojho majiteľa.

Tip: Aby ste sa pri výrobe na mieru vyhli bezdôvodnému odmietnutiu hotového výrobku, požadujte od zákazníka dopredu zálohu, minimálne v hodnote materiálu.

Predajom vlastných návodov, postupov a strihov

Na internete nájdete veľmi veľa bezplatných návodov. Sú to väčšinou videá alebo obrázkové postupy. Určite ste mnohé z nich videli a aj vyskúšali.

No vedeli ste, že nie všetky sú zdarma. Niektoré z nich si musíte od autorov zakúpiť. Väčšinou sú zložitejšie podrobne rozpracované a hlavne 100% originálne. Autor do nich vkladá svoje know-how, ktoré inde nenájdete.

Ak si aj vy vymýšľate vlastné návody, postupy alebo strihy, tento spôsob zárobku by pre vás mohol byť veľmi zaujímavý. Najväčšou výhodou je, že postup pripravíte iba raz, ale zakúpiť si ho môže aj niekoľko stoviek či tisícov handmade tvorcov.

Najdôležitejšie je aby to bol váš vlastný autorský postup a profesionálne spracovanie či už videa alebo fotografií

Predaj materiálu na tvorenie

Čo potrebujú všetci handmade tvorcovia? No predsa materiál na tvorenie svojich výrobkov. Čím viac tvoria, tým viac ho minú. A toto si uvedomuje nejeden predajca. Preto s rozvojom handmade predaja na Slovensku vzniká toľko nových elektronických obchodov zameraných na predaj materiálu.

A nie sú to len elektronické obchody. Vo Facebook skupinách nájdete množstvo tvorkýň, ktoré predávajú materiál, ktorý samé nevyužili. Alebo ktorý si objednali navyše, pretože väčšie balenie bolo lacnejšie. Sú aj také, ktoré sa predaju materiálu venujú viac ako samotnej tvorbe.

Týmto spôsobom je možné zarobiť si na materiál, ktorý potrebujete pre seba a ešte aj niečo navyše.

Organizovanie vlastných handmade kurzov

Vo vašej technike ste odborníčka. Ovládate všetky tipy a triky. Poznáte ktorý materiál je najvhodnejší a prácu s pomôckami máte v malíčku.

Ale viete, že to čo ovládate vy nepoznajú všetci? Práve naopak, každú handmade techniku ovláda len malú skupina tvorcov. A našťastie existuje ďalšia veľká skupina, ktorá by sa ju chcela naučiť. Áno aj tú vašu techniku.

Preto je organizovanie vlastných handmade kurzov jedným z najlepších spôsobov ako si zarobiť vlastným tvorením. Len iným ukážete čo viete a čo vás baví.

Vaši žiaci na váš kurz už tam niekde vonku čakajú. Stačí keď naberiete odvahu.


Láka vás organizovanie handmade kurzov? Chcete si vylepšiť rozpočet svojím vlastným tvorením?

Pripravila som pre vás nový ebook Ako usporiadať handmade kurz.

Nájdete v ňom presný postup ako zorganizovať svoj prvý handmade kurz.
Ale aj podrobné stratégie na určenie ceny, správnu propagáciu a ako si zabezpečiť, aby sa na vaše kurzy žiaci pravidelne vracali.

Všetko sa dozviete tu >>>

Ako usporiadať handmade kurz

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Už 9 rokov vám pomáham predávať vaše výrobky
Prečo to robím a ako to celé začalo? Prečítajte si tu >>>

Píšem pre vás elektronické knihy, konzultujem a radím vám vo vašom podnikaní. Všetky moje produkty a služby nájdete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na Facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej Facebook skupine >>>

Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre