6 letných tipov, ktoré vám pomôžu najbližší pol rok zarobiť viac

V handmade svete prijímame najviac objednávok od septembra do januára. A naopak v letných mesiacoch je ich oveľa menej. Možno sa nájde niekto, kto to má presne naopak, ale väčšina z vás so mnou bude určite súhlasiť.

Preto mám dnes, v tento letný deň,  pre vás jeden návrh. Návrh, ktorý vám môže v najbližšom pol roku výrazne zvýšiť počet objednávok.

Nepozerajte sa na leto ako na obdobie sucha, ale naopak! Vnímajte ho ako príležitosť posunúť svoju tvorbu dopredu.

Nižšie nájdete 6 tipov, na čo by ste sa mali zamerať.

1. Pracujte na nových výrobkoch

Nové výrobky, nová kolekcia. Leto so všetkými svojimi zážitkami poskytuje veľké množstvo inšpirácie. Či už je to príroda, more, zvieratá, vône alebo farby, ktoré vidíte v uliciach. Otvorte oči a nechajte sa inšpirovať. Pokojne si môžete pripraviť výrobky na jeseň aj zimu. Voľný čas predsa treba využiť.

Ak sa nechcete púšťať do úplne nových výrobkov, pokračujte v tých, ktoré sa najviac páčia. Ako zistiť, ktoré to sú? Je to jednoduché. Pozrite sa do vašich objednávok. 

Otvorte svoju Facebook Fan page alebo Instagramspočítajte počet like a zdieľaní. Zákazníci vám sami povedia čo chcú.

2. Zlepšujte postup výroby

Predpokladám, že handmade tvorbu robíte pretože vás to baví. Je však možné, že niektoré činnosti zaberú viac času, ako by ste chceli. Nie všetky časti výroby vás 100% bavia alebo niektoré úkony nie sú pre vaše zdravie úplne ideálne.

V handmade tvorbe ide najmä o človeka – ide o vás. A preto by ste kvôli sebe mali postup výroby zlepšovať, tak aby ste s ním boli úplne spokojná.

Proces tvorby by mal byť čo možno najkratší, najefektívnejší, nemal by ubližovať vášmu zdraviu a mal by vás predovšetkým baviť. Pri vylepšovaní postupu si položte tieto otázky:

  • Ušetrí mi táto zmena čas?
  • Budem sa cítiť lepšie / pohodlnejšie ? ( bolesti chrbta, rúk, únava očí..)
  • Zlepší sa kvalita výsledného produktu?
  • Bude mi výroba robiť väčšiu radosť ? Bude ma viac baviť?

3. Vzdelávajte sa

Hovorí sa, že človek by sa mal vzdelávať celý život. A ja s týmto tvrdením úplne súhlasím. Ak chcete svojim zákazníkom priniesť niečo, čo ešte nevideli, musíte na sebe pracovať.

Nezáleží na tom či navštívite kurz, prihlásite sa do online školy alebo si kúpite knihu. Zoznam mojich vzdelávacích produktov nájdete tu >>>

Dôležité je, že sa vzdelávate a svoju tvorbu posúvate ďalej dopredu. Nikdy by ste nemali zostať stáť na mieste.

4. Nájdite si lepšieho dodávateľa

Kvalitný materiál je polovica úspechu každej výroby. Keď vybavujete jednu objednávku za druhou asi nemáte čas pátrať po lepšom, kvalitnejšom a originálnejšom materiáli. Leto je na túto činnosť ideálne.

handmade diar 2016

Nájdite si kvalitnejšie látky, nové neopozerané komponenty,  washi pásky či papiere s krajším vzorom .. vždy je čo vylepšiť.

S novým materiálom ľahšie vymyslíte aj nové výrobky a pohľad naň vás bude inšpirovať. Dbajte hlavne na kvalitu a pri výrobe sa vám to niekoľkonásobne vráti.

5. Vylepšite balenie

Ako posielate hotové výrobky zákazníkom? Vložíte ich do bublinkovej obálky, napíšte adresu a pošlete? Alebo sa snažíte urobiť viac?

Zákazníci vyhľadávajú handmade výrobky pre ich originalitu a pocit výnimočnosti, ktorý im ručne robený kúsok prinesie. Pokúste sa tento pocit výnimočnosti dodať zákazníkovi už keď si obálku vyzdvihne na pošte.

Záleží na malých detailoch. Ja napríklad kreslím na každú obálku usmiate slniečko. Zákazník ho hneď zbadá a okrem neho možno poteší aj pani poštárku 🙂

Nemusíte na obálku kresliť. Môžete priamo na ňu napísať malý odkaz, nalepiť nálepky, opečiatkovať vlastnou pečiatkou, vyrobiť obálku vlastnoručne..snažte sa byť originálny. Tak aby vašu zásielku nabudúce zákazník spoznal aj v kope inej pošty.

Rovnako by to malo byť aj po otvorení. Tu už záleží od veľkosti a druhu výrobku. Pri kabelkách pridajte napríklad aj ručne robené ochranné vrecko. K náušniciam vytvorte špeciálnu krabičku. Možností je neúrekom..

Nezabudnite do každého balíčka pridať svoju vizitku, reklamný letáčik na nové výrobky alebo zľavový poukaz na ďalší nákup.

6.  Propagácia

Propagácia vašej tvorby je jednou z kľúčových činností, ktorú by ste mali zlepšovať neustále. Ak seba a svoju tvorbu nebudete propagovať nikto o vás nebude vedieť. A keď o vás nikto nebude vedieť, nič nepredáte.

Komunikujte na sociálnych sieťach, staňte sa členom handmade skupiny, budte aktívne na handmade portáloch.

Ak si s propagáciou neviete rady nezúfajte. Ako na to, krok za krokom nájdete v e-booku Zarábajte online predajom handmade výrobkov .

Budem rada, ak mi do komentárov napíšete, ako ste sa vo svojej tvorbe toto leto posunuli vy. Určite inšpirujete aj ostatných.

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Už 9 rokov vám pomáham predávať vaše výrobky
Prečo to robím a ako to celé začalo? Prečítajte si tu >>>

Píšem pre vás elektronické knihy, konzultujem a radím vám vo vašom podnikaní. Všetky moje produkty a služby nájdete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na Facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej Facebook skupine >>>

Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre