Ako na Facebooku získať tisíce fanúšikov a zákazníkov?

Na svojej facebook fan page mám viac ako 8500 fanúšikov. A ich počet neustále stúpa. Rovnaký počet fanúšikov môžete na svoje fan page dosiahnuť aj vy. Stačí keď dodržíte zopár pravidiel. 

Komunikujte a stále len nepredávajte

Či už si od vás fanúšik niečo kúpil alebo ešte nie, zaujíma ho aj zákulisie vašej tvorby. Kde a ako tvoríte. Čo vás inšpiruje, kto vlastne ste…V tom sa handmade tvorba odlišuje od bežného predaja, bez neznámeho výrobcu.

Dôležitý je váš príbeh a príbeh vzniku vašich výrobkov.

To je to, čo zákazníkov zaujíma. Vaše predajné statusy by sa preto mali striedať s príspevkami, ktoré informujú, zabávajú, zaujmú alebo inšpirujú. Vďaka nim si so zákazníkom vytvoríte vzťah a ľahšie sa odhodlá k nákupu.

Pravidelnosť je kľúčová

Pridávať príspevky raz za mesiac nestačí. A ani raz za týždeň. Pravidelnosť je veľmi dôležitá. Svojim fanúšikom musíte byť stále na očiach. Inak si na vás nespomenú, keď už budú pripravený nakupovať.

Sledujte novinky – Facebook ich prináša neustále

Facebook neustále prináša novinky, vďaka ktorým môžete svoju komunikáciu s fanúšikmi neustále zlepšovať.

V poslednej dobe pribudla možnosť napísania poznámky. Môže nahradiť alebo dopĺňať písanie blogových článkov priamo na facebooku. Veľmi populárnym sa stáva živé video. Využijete ho napríklad pri žrebovaní súťaží.

Pri predaji handmade výrobkov výborne poslúži aj možnosť vytvoriť ponuku, ktorá je určená na špeciálne akcie, zľavy alebo ponuky.

Bez reklamy to už dnes nepôjde

Keď uverejníte status na facebooku nezobrazí sa všetkým vašim fanúšikom. Uvidí ho na začiatok približne len 10% z nich. Čo nie je naozaj veľa. A ak tento malý počet fanúšikov na príspevok nezareaguje (like, zdieľanie, komentovanie) váš status takmer nikto neuvidí. A vaša námaha vyjde nazmar.

Preto ak chcete aby vaše príspevky videlo čo najväčšie množstvo fanúšikov, budete musieť využiť facebook reklamu.

Minimálny rozpočet je 1 euro na 1 deň. Sama si určíte na koľko dní necháte reklamu bežať. V prípade potreby ju viete jednoducho pozastaviť.

Ja osobne facebook reklamu využívam pravidelne. A môžem povedať, že naozaj funguje. Už pri minimálnom rozpočte uvidíte požadované výsledky.

Využívajte štatistiky

Vedeli ste, že facebook vám zadarmo ponúka podrobné štatistiky vašej fan page, obľúbenosti príspevkov a správania sa vašich fanúšikov? Nájdete ich v záložke “Štatistiky” v hornom menu. Vďaka nim ľahko zistíte, ktorí z vašich statusov sa fanúšikom najviac páči a ktorý ich až tak nezaujal.

Tieto informácie využijete pri tvorení ďalších úspešnejších statusov.

Chcete vedieť o využívaní facebooku na predaj handmade výrobkov viac? Ako nastaviť facebook reklamu, aké typy statusov publikovať. A ako využívať všetky možnosti, ktoré vám facebook ponúka? Všetko nájdete v mojom ebooku >>>

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Milujem handmade tvorbu, fascinuje ma online marketing. A všetko robím s úsmevom na tvári.
Som autorkou ebooku Zarábajte online predajom handmade výrobkov >>> a ebooku zdarma 10 tipov, kde na internete predávať svoje handmade výrobky >>> vďaka ktorým sa handmade tvorcom darí úspešne predávať ich výrobky na internete.
Viac o mne sa dozviete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej facebook skupine >>>
Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre