Najčastejšie chyby v handmade podnikaní

Každý deň od vás dostávam niekoľko otázok o handmade podnikaní. Niektoré sa veľmi často opakujú. No bohužiaľ sa opakujú aj chyby, ktoré váš úspech odďaľujú. Dnes som pre vás spísala 5 najčastejších. Nerobíte ich náhodou aj vy?

Veď ja to len skúšam

Toto je veta, ktorú môžete počuť veľmi často. „Nezaložím si živnosť, pretože ja to len skúšam.“ „Nebudem venovať čas propagácií, pretože ja to len skúšam.“…

Viete čo je na „skúšaní“ to najhoršie? Že vlastne nerobíte nič. Len čakáte, že sa niečo stane.

Na handmade portáloch môžete nájsť stovky takýchto skúšajúcich predajcov. Uverejnia zopár nie veľmi kvalitných fotografií a keď si nikto nič nekúpi, skončia. Veď im to nešlo..

Lenže predaj vlastných výrobkov nie je o skúšaní. Buď si chcete zarábať tým, čo vás naozaj baví alebo nie.

Ak chcete byť v predaji naozaj úspešný, musíte ísť do svojho handmade podnikania naplno.

Strach ukázať samého seba

Nie ste si istý, ako vašu tvorbu prijme okolie. Alebo vaše výrobky nespĺňajú kvalitu ako by ste chceli. Či sa len bojíte prezentovať sa svojim vlastným menom, pretože predaj handmade výrobkov nemáte zlegalizovaný?

Skrývať sa za nič nehovoriacu prezývku, používať cudziu fotografiu alebo zostávať v anonymite je pri handmade tvorení vždy chyba.

handmade podnikanie

Zákazníci chcú vedieť, kto produkt vytvoril. Zaujíma ich príbeh autora. Veď o to v handmade svete ide. Kúpiť si produkt, do ktorého autor vložil kus svojho srdca. Inak by si ho kúpili v bežnom obchode.

Nebojte sa svetu ukázať. Aj tí najlepší niekedy začínali a vy začínate teraz.

Vysoké očakávania

Na handmade portáloch či sociálnych sieťach môžete vidieť handmade tvorcov, ktorým sa podarilo zarábať si tým, čo ich najviac baví. Na Facebooku majú tisíce možno desaťtisíce fanúšikov, ich výrobky sa objavujú v televízií a v časopisoch..

Je prirodzené, že po rovnakom úspechu túžite aj vy. No musíte si uvedomiť, že nikomu z týchto tvorcov sa nepodarilo uspieť zo dňa na deň.

Svoju značku poctivo budovali niekoľko rokov, fanúšikovia pribúdali postupne a aj ich vlastné skúsenosti zohrali na dnešnom úspechu veľkú rolu.

Preto si nezničte svoju šancu na úspech prehnanými očakávaniami. Ľahko sa môže stať, že budete sklamaný. To vám vezme vietor z plachiet a zbytočne sa vzdáte svojho sna.

Vzdelávajte sa, skúšajte nové postupy a vytvárajte si svoj vlastný handmade svet.

Rozštiepená pozornosť

Neviete čo skôr? Či propagovať svoju tvorbu na Facebooku, Instagrame, blogovať alebo registrovať sa na handmade portáloch?

Vyberte si len jednu činnosť! Ak sa budete venovať naraz viacerým, nič neurobíte poriadne.

Môžete vyskúšať metódu 3 mesiacov. Tri mesiace sa napríklad budete zameriavať len na svoju propagáciu na Facebooku. Založíte si Facebook Fan page, pravidelne budete písať príspevky, naučíte sa ako využívať reklamu na Facebooku.

A keď všetky činnosti na Facebooku budú pre vás hračka, prejdite za 3 mesiace na ďalšiu činnosť. Napríklad sa zamerajte na predaj na handmade portáloch.

A takto postupne sa, vždy po 3 mesiacoch, naučíte pracovať s iným propagačným nástrojom.

Čakáte na správny čas

„Chcela by som sa živiť, tým čo ma baví… no nemám čas“… „Čakám kým deti vyrastú“… Začnem keď budem na materskej“… pripomína vám to niečo? Tiež čakáte na správnu chvíľu, aby ste si splnili svoj sen? A viete, že možno nikdy nepríde?

„Nemusíte byť úspešní, aby ste začali. Ale musíte začať, aby ste boli úspešní.“

Už nečakajte na správny deň! Keď budete mať menej práce či viac času… správna chvíľa je práve teraz. Pustite sa do úspešného handmade podnikania a splňte si svoj sen.

Začať môžete mojím najobľúbenejším a najpredávanejším e-bookom. Zakúpilo si ho už viac ako 1700 tvorcov, umelcov a remeselníkov. Dozviete sa v ňom kompletné informácie o predaji vlastnoručne vyrobených výrobkov. Nájdete ho tu >>> 

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Už 9 rokov vám pomáham predávať vaše výrobky
Prečo to robím a ako to celé začalo? Prečítajte si tu >>>

Píšem pre vás elektronické knihy, konzultujem a radím vám vo vašom podnikaní. Všetky moje produkty a služby nájdete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na Facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej Facebook skupine >>>

Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre