Najúčinnejšia forma reklamy, ktorá funguje vždy a všade

Pri predaji handmade výrobkov ste sa už určite zamysleli nad tým aká je najúčinnejšia forma reklamy. Čo okrem originality a kvality výrobku človeka presvedčí, že má nakúpiť práve u vás. Podľa mňa je odpoveď úplne jednoduchá. Neexistuje účinnejšia reklama ako spokojný zákazník.

Veľakrát sa však stane, že zákazník svoju spokojnosť neprejaví alebo o vašich výrobkoch povie len niekoľkým ľudom zo svojho. A to je veľká škoda.

O vašich spokojných zákazníkoch by sa mali dozvedieť aj všetci ostatní. Aby sa tak stalo mali by ste si pýtať a zverejňovať pozitívne referencie.

Prečo je to dôležité?

Ak predávate svoje výrobky cez internet je to iné ako osobne na handmade trhoch. Zákazník cez internet naživo nevidí ani vás ani váš produkt. Nemôže si ho pozrieť alebo ohodnotiť jeho kvalitu. Ak nemáte zverejnené referencie, vidí len fotografie a informácie, ktoré ste napísali vy sami. A nie vždy to nedôverčivému zákazníkovi bude stačiť.

Zdravím vás Peťka. Pred časom som si zakúpila e-book a stále som nadšená. Stále sa ku knihe vraciam a čerpám z nej. Moja práca je šitie pre bábätka. Začala som šiť len pred pár mesiacmi. Aktívne šijem od apríla tohoto roku. A verte či nie, dnes mám dni šitia plné, čakaciu dobu mesiac a môžem si povedať, že šitie je moje živobytie. Jedno je ale dôležité, v mnohom mi ozaj pomohli vaše rady ako na to. Ďakujem. Martina – TeoRya.cz

Ale keď uvidí, že ostatní sú s vami spokojní a môže vám ako predajcovi dôverovať, ľahšie nakúpi aj on sám.

Ako referencie získať?

Úplne jednoducho. Stačí keď si ich vypýtate. Niekoľko dní po odoslaní zásielky napíšte zákazníkovi ako bol s vašim výrobkom spokojný a či spĺňal jeho predstavu.

Ak dostanete pozitívnu odpoveď, spýtajte sa zákazníka či ju môžete zverejniť a hotovo. Vy získate spätnú väzbu a zákazník bude vedieť, že predajom sa u vás nákup nekončí.

Na zistenie ako bol zákazník s vašim výrobkom spokojný môžete využiť aj jednoduchý formulár. Ja pri predaji svojho e-booku používam formulár google. A som s ním veľmi spokojná.

Veľké ĎAKUJEM za Vašu námahu a nápad vytvoriť takéhoto pomocníka. Je to úžasný pomocník. Páči sa mi VŠETKO. Ale najviac pasáže o prezentovaní na internetových stránkach, sociálnych sieťach a prehliadačoch. Ani som netušila koľko ich je a aké sú. Katarína – Glass Birdwww.glassbird.sk

Referencie môžu mať rôznu podobu.

Zákazník o vás môže napísať niekoľko riadkov. Uverejniť fotografiu s výrobkom alebo vás spomenúť vo svojom statuse na Facebooku. Možností je naozaj veľa. Všetko závisí od zákazníkovej kreativity.

I keď som dlhodobejší predajca vidím, že v každej kapitole, ktorú opisujete ešte môžem zapracovať. Nenašla som nič čo by sa mi nepáčilo. E-book by som určite odporúčala priateľom. Martina

Kde referencie zverejňovať?

Pozitívne referencie od zákazníkov uverejnite na svojej facebook fan page, webovej stránke aj blogu. Ak dostávate od zákazníkov fotografie, vytvorte na ne špeciálny album, ktorý budete neustále dopĺňať. Alebo z nich pripravte krátke video.

Link smerujúci na vaše referencie si pridajte aj do emailového podpisu a pripraviť môžete aj špeciálny článok na handmade portáli.

Som s ním spokojná mám ho v svojej dielničke, tak aby som ho mala vždy po ruke. Najviac sa mi na e-booku páčilo asi to aby som si porozmýšľala pre koho by mali byť tie výrobky a hlavne ako si ich oceniť, kedže už pár výrobkov som predala podstate len za cenu materiálu. Lucia

Čím viac spokojných zákazníkov budete mať, tým viac budú pozitívne referencie predávať za vás. A to predsa stojí za to 🙂

Ako také pozitívne referencie môžu vyzerať si pozrite tu >>>   Môj e-book, ktorého sa referencie týkali nájdete tu  >>>

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Už 5 rokov vám pomáham predávať vaše výrobky
Prečo to robím a ako to celé začalo? Prečítajte si tu >>>

Píšem pre vás elektronické knihy, konzultujem a radím vám vo vašom podnikaní. Všetky moje produkty a služby nájdete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na Facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej Facebook skupine >>>

Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre