Handmade kurzy sú jednou zo 4 základných možností, ako si v handmade svete zarobiť. ( Všetky 4 som podrobne opísala v tomto článku >>> ) Bohužiaľ veľmi málo tvorcov túto možnosť zárobku využíva. Preto som sa dnes rozhodla ukázať vám výhody a základné pravidlá úspešného zorganizovania handmade kurzov. Verím, že vás inšpirujem a objavíte čaro tohto kúska handmade sveta.
Pod handmade kurzami si každý z nás môže predstaviť niečo iné, a preto na začiatok krátky opis. Vy ako handmade tvorca poznáte nejakú techniku. Pracujete s ňou každý deň, vďaka čomu ju výborne ovládate. Poznáte tipy a triky, ktoré prácu uľahčia. Viete aký materiál je vhodný, kde ho kúpiť. A určite akým chybám sa na začiatku vyvarovať.
Vaše vedomosti majú cenu zlata. Získali ste ich rokmi praxe, trpezlivým skúšaním a učením sa na vlastných chybách.
Čo si možno neuvedomujete je, že tieto vedomosti nemá každý. Práve naopak! To čo viete vy je výnimočné. A existuje veľká skupina ľudí, ktorá sa chce naučiť práve vašu techniku a vaše skúsenosti by veľmi ocenila.
ALE čo ak moji žiaci techniku okopírujú a budú pre mňa konkurenciou.
Sama dobre viete aký dlhý čas vám trvalo, pokiaľ ste si techniku výroby úplne osvojili. A tak ako ste sa dlhé roky zdokonaľovali vy, musia trénovať aj vaši žiaci. Kým sa dostanú na vašu úroveň, vy už budete o ďalšie míľové kroky ďalej. Takže konkurencie sa určite báť nemusíte.
Nie všetci sa chcú handmade výrobou živiť a svoje výrobky predávať.
Vaše kurzy budú navštevovať aj ľudia, pre ktorých je tvorenie iba relax. Chcú sa niečo nové naučiť a stráviť príjemné chvíle v tvorivej spoločnosti. A vy im to všetko budete vedieť poskytnúť.
Pri organizácii svojho prvého kurzu budete potrebovať menší plán. A ja vám s ním pomôžem 🙂 Odpovedzte si na tieto základné otázky:
Ak ste žiadny kurz predtým neorganizovali, odporúčam určite začať od začiatočníkov. A až postupne zvyšovať úroveň náročnosti. Dôvodov je hneď niekoľko.
Aj napriek tomu, že vo svojej technike ste profíčka, v handmade kurzoch ste začiatočníčka. Na prvom kurze sa môže dostaviť nervozita a budete myslieť na mnohé organizačné maličkosti. Bude jednoduchšie venovať sa základom, ako zložitým postupom.
Druhým dôvodom je, že žiaci môžu ísť z jedného vášho kurzu na druhý. Od úplných základov, cez mierne pokročilé techniky … Ak si vás obľúbia, budú na vaše kurzy chodiť pravidelne a vždy sa majú v čom zlepšovať.
Ale ak začnete s najzložitejšou technikou, ktorú poznáte, nebudete mať žiakov už viac čo naučiť.
Výber finálneho produktu je kľúčový. Na základe neho sa ľudia rozhodujú, či sa na kurz prihlásia alebo nie.
Vyberte taký, ktorý si žiaci po skončení môžu kompletne hotový odniesť domov. Budú mať z neho radosť a zároveň ho využijú.
Šperky a doplnky do šatníka sú obľúbené v každom ročnom období. Pred Vianocami a Veľkou nocou zabodujete ozdobami a bytovými doplnkami.
Pri rozhodovaní nahliadnite na počty vašich predaných výrobkov. Ak majú zákazníci záujem o konkrétny produkt, určite sa ho budú chcieť naučiť vyrobiť.
Termín a miesto kurzu môžu rozhodnúť o vašom úspechu. Všetko záleží od vašej cieľovej skupiny – pre koho je váš kurz určený. Kedy kurz všeobecne neodporúčam usporiadať?
Tak ako propagujete svoje handmade výrobky, musíte dať svetu vedieť aj o svojom kurze. Inak by sa o ňom nikto nedozvedel.
Toto boli 4 základné otázky, ktoré vám pomôžu zorganizovať váš prvý, ale aj všetky ďalšie handmade kurzy. Ak vás tento spôsob zárobku zaujal, mám pre vás podrobný návod, ktorý vám organizáciu zjednoduší. A zároveň sa vyhnete chybám začiatočníka.
Dozviete sa na príklad:
Kompletný 66 stranový e-book Ako usporiadať handmade kurz s návodom na zorganizovanie handmade kurzu nájdete tu >>> Náklady sa vám vrátia hneď po prvom handmade kurze.