Ako využiť hluché obdobie na začiatku roka?

Január – február je pre väčšinu predajcov hluchým obdobím. V porovnaní s koncom roka, objednávky prichádzajú len výnimočne. A všetci čakajú kým tento čas prejde.

Ak je to aj váš prípad, je na čase to zmeniť. A využiť najbližšie týždne naplno. Pripravila som pre vás zoznam tipov a rád, vďaka ktorým bude aj začiatok roka prínosný pre vaše podnikanie.

Dajte zákazníkom to, čo hľadajú

Zákazníci začiatkom roka neprestávajú nakupovať. Iba nakupujú iné produkty ako pred Vianocami. A vašou úlohou predajcu je ponúknuť im to, čo hľadajú.

Začnite uvažovať ako váš zákazník. „Čo potrebujem na začiatku roka?“

Nový začiatok

Pre väčšinu ľudí znamená nový rok nový začiatok. Dávajú si predsavzatia a určujú ciele. Podporte ich v tomto snažení. Vhodné sú kalendáre, zápisníky, motivačné diáre a nápisy. Šperky z kameňov pre nový začiatok, inšpiráciu či sústredenie.

Zabodujete všetkým čo podporuje zdravie. Oblečením a doplnkami na šport. Kozmetikou a tiež kurzami. Ľudia sa chcú na začiatku roka vždy niečo nové naučiť.

Pozrite sa na to kreatívne. Napríklad: “nový začiatok = nová kabelka”. Komunikovať môžete naozaj všetky druhy výrobkov.

Ak sa žiadne z vašich výrobkov na začiatok roka nehodia, pouvažujte nad rozšírením ponuky.

Neprestávajte komunikovať

Najhoršie, čo môžete v hluchom období urobiť, je prestať komunikovať. Na myšlienku „na čo sa budem snažiť, aj tak si nikto nič nekúpi“ rýchlo zabudnite.

Správna komunikácia nie je iba o predaji. Ale najmä o budovaní vzťahu so zákazníkom. A na tom musíte pracovať celý rok. Aj keď je práve váš sklad prázdny.

Pripomínajte sa zákazníkom. Ukazujte na čom práve pracujete, zverejňujte referencie, pýtajte sa zákazníkov na ich názor … A keď budete mať nový produkt, zákazník bude, vďaka vašej predchádzajúcej komunikácií, pripravený na kúpu.

Ak neviete o čom každý deň písať na sociálne siete, odpoveď nájdete v mojom Kalendári >>>

Využite čas

Môžete čakať kým príde objednávka, alebo využiť tento čas efektívnejšie.

… na výrobu nových výrobkov

Spomeňte si na všetky nápady z minulého roka, ktoré ste nestihli zrealizovať. Pustite sa do nich dnes. Originalita a nové nápady sa predsa v handmade svete cenia najviac.

… na vzdelávanie

Nové techniky, postupy, materiály, pomôcky… to všetko môže kvalitu a originalitu vašej tvorby posunúť zasa o stupienok vyššie. No najskôr sa ich musíte naučiť. Investícia do vzdelania sa vám vždy vráti.

… na hľadanie nových dodávateľov a spoluprác

Zákazníci dnes nehľadia iba na samotný produkt, ale zaujíma ich tiež odkiaľ máte materiál. Kvalita a pozadie jeho výroby. Vplyv na životné prostredie, testovanie na zvieratách, prírodné zloženie či možnosti alergií.

Tento trend záujmu neustále narastá a narastať bude. Preto si dobre vyberajte materiály a dodávateľov, od ktorých nakupujete. Ak takých ešte nemáte, využite tento čas na ich nájdenie.

… na úpravu svojej prezentácie

Čakáte na správny čas? Tak ten je práve dnes. Ak neviete, čo robíte nesprávne, ja vám to poviem >>>

Nové možnosti zárobku

V handmade svete máte viacero možností ako si zarobiť. Nie je to iba o predaji výrobkov.

Predaj vlastných návodov, postupov a strihov

Na internete nájdete veľmi veľa bezplatných návodov. Sú to väčšinou videá alebo obrázkové postupy. Určite ste mnohé z nich videli a aj vyskúšali.

No vedeli ste, že nie všetky sú zadarmo. Niektoré z nich si musíte od autorov zakúpiť.

Ak aj vy vymýšľate vlastné návody, postupy alebo strihy, tento spôsob zárobku bude pre vás veľmi zaujímavý. Najväčšou výhodou je, že postup pripravíte iba raz, ale zakúpiť si ho môže aj niekoľko stoviek či tisícok handmade tvorcov.

Predaj materiálu na tvorenie

Čo potrebujú všetci handmade tvorcovia? No predsa materiál na tvorenie svojich výrobkov. Čím viac tvoria, tým viac ho minú. A musia ho od niekoho nakupovať. A ten niekto môžete byť vy.

Týmto spôsobom si zarobíte na materiál, ktorý potrebujete pre seba a ešte aj niečo navyše

Organizovanie handmade kurzov

Na techniku, ktorej sa venujete ste odborníčka. Ovládate všetky tipy a triky. Poznáte ktorý materiál je najvhodnejší a prácu s pomôckami máte v malíčku.

Ale viete, že to čo ovládate vy nepoznajú všetci? Práve naopak, každú handmade techniku ovláda len malá skupina tvorcov. A našťastie existuje ďalšia veľká skupina, ktorá by sa ju chcela naučiť. Áno aj tú vašu techniku.

Preto je organizovanie vlastných handmade kurzov jedným z najlepších spôsobovako si zarobiť vlastným tvorením. Len iným ukážete čo viete a čo vás baví.

Vaši žiaci na váš kurz už tam niekde vonku čakajú. Stačí keď naberiete odvahu. Ja vás naučím, ako na to >>>

Vymenovala som vám niekoľko možností ako využiť najbližšie týždne. Tak do čoho sa pustíte?

S predajom a propagáciou cez internet vám pomáham už viac, ako 8 rokov. Ak potrebujete moju pomoc, všetky možnosti nájdete tu >>>

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Už 9 rokov vám pomáham predávať vaše výrobky
Prečo to robím a ako to celé začalo? Prečítajte si tu >>>

Píšem pre vás elektronické knihy, konzultujem a radím vám vo vašom podnikaní. Všetky moje produkty a služby nájdete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na Facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej Facebook skupine >>>

Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre