Fotografia na internete predáva

Ak chcete svoje handmade výrobky predávať cez internet, bez kvalitnej fotografie to jednoducho nepôjde. Fotografie sú jedinou možnosťou, ako môžete svoje produkty zákazníkovi ukázať. Preto by mali byť, čo možno najkvalitnejšie spracované.

Nemusíte sa však báť, nie je potrebné, aby ste sa hneď stali profesionálnym fotografom. Stačí ak ich príprave venujete dostatok pozornosti.

Umelecká verzus realistická fotografia?

Umelecká fotografia zákazníka zaujme, čo je na začiatok veľmi dôležité. Realistická ho následne privedie k nákupu. Preto je ideálne skombinovať to najlepšie z obidvoch. Zaujať a zároveň ukázať to podstatné, čo produkt ponúka.

ako-fotit-handmade

Prostredie robí zázraky

Určite ste si už všimli, že na každej fotografií je, okrem samotného produktu, vidieť aj časť miesta, kde bola vyhotovená. Ak ste si mysleli, že na tých pár centimetroch štvorcových nezáleží, je to presne naopak. Prostredie môže fotografiu posunúť o niekoľko tried vpred alebo úplne zničiť.

Zabudnite na parkety či jednofarebnú stenu. Určite dobre spravíte, ak svoje výrobky vezmete na výlet mimo bytu. Choďte do parku, do starého centra mesta, alebo k babke na záhradu. Nepochybne sa im tam bude páčiť.

Najlepšie je denné svetlo

Pre reálne zobrazenie farieb je najideálnejšie fotiť samotné produkty, ale aj ich detaily, pri dennom svetle. Bežná žiarovka z lampy na stene nikdy nevytvorí to správne osvetlenie a okrem toho budú na fotografií vidieť nechcené tiene.

Handmade mydlo

A samozrejme vypnite blesk. Je totiž to najhoršie, čo môžete pre svoju fotografiu použiť.

Tipy na záver:

– Ideálne je z jedného produktu vyhotoviť viacero fotografií z rôznych uhlov. Zákazník si ľahšie predstaví, ako výrobok v skutočnosti vyzerá. Tu určite platí čím viac tým lepšie.

Detaily sú rovnako dôležité. Ak chcete svojim zákazníkom ukázať, že vaše produkty sú kvalitne spracované zamerajte sa na drobnosti. Detailné fotografie kvality šitia či spôsobu uchytenia pomôžu zákazníkovi oceniť vašu kvalitnú ručnú prácu.

– Nezabudnite na to, čo nie je vidieť. Vždy odfotografujte aj podšívku, zadnú stranu náušníc či podrážku topánok. Ak niečo nie je na prvý pohľad vidieť, neznamená to, že to zákazníka nezaujíma.

– Skúste sa fotografiou, čo môžno najviac priblížiť skutočnosti. Ak predávate oblečenie vyfotografujte svoje výrobky na reálnom človeku alebo aspoň na figuríne. Ak náušnice, ukážte zákazníčkam ako vyzerajú na uchu.

– Ak je, aj napriek našim radám, fotenie výrobkov pre vás nočnou morou, dohodnite sa na fotení s niekým zo svojho okolia. Nemusí to byť hneď drahý profesionálny fotograf. Skúste nájsť niekoho, pre koho je fotenie koníček.

Handmade háčkovanie

Práve ste si prečítali krátku ukážku z môjho e-booku : Zarábajte online predajom handmade výrobkov.

Páčila sa vám? Tak potom vás bude určite zaujímať aj to, že každú fotografiu produktu musí dopĺňať kvalitný opis. V e-booku vás naučím, čo v ňom nesmie chýbať, aby ste svoje výrobky úspešne predávali.

Dozviete sa všetko o komunikácií a predaji na sociálnych sieťach, ale aj o formách podnikania, ktoré sú pre vás najvhodnejšie. Všetky informácie nájdete tu >>> 

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Milujem handmade tvorbu, fascinuje ma online marketing. A všetko robím s úsmevom na tvári.
Som autorkou ebooku Zarábajte online predajom handmade výrobkov >>> a ebooku zdarma 10 tipov, kde na internete predávať svoje handmade výrobky >>> vďaka ktorým sa handmade tvorcom darí úspešne predávať ich výrobky na internete.
Viac o mne sa dozviete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej facebook skupine >>>
Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre