Pinterest.com – prečo by ste ho mali používať a ako s ním pracovať

Dnes som pre vás pripravila článok o Pinterest.com. Nájdete na ňom milióny fotografií, státisíce používateľov … a vy ho môžete použiť na propagáciu svojej tvorby. Nie je to vôbec náročné. Stačí keď si vytvoríte profil a pridáte sa k celosvetovej handmade komunite. Všetko je úplne zdarma.

pinterest-logo

Pripravila som pre vás nový e-book Pinterest pre handmade tvorcov.  Kompletný návod na správne používanie Pinterestu pre úspešný predaj vlastných výrobkov. Kliknite sem >>>

Ako Pinterest funguje?

Svoj profil si vytvoríte na pinterest.com. Prihlásite sa pomocou emailu, alebo cez Facebook. Pridáte fotografiu, napíšete niečo o sebe, uvediete webovú stránku ( odkaz na blog alebo obchodík na handmade portáli ).

Ďalším krokom je vytvorenie vlastnej virtuálnej nástenky. Sem budete postupne pridávať fotografie svojich výrobkov. Môžete mať jednu alebo viacero násteniek rozdelených podľa ľubovoľných kategórií. Od druhov výrobkov až po sviatky a inšpirácie.

Nástenky môžu byť verejné alebo súkromné. Verejné uvidia všetci, súkromné sú určené len pre vás.

Vaše verejné nástenky môžu ďalší užívatelia sledovať a pridávať z nich fotografie na svoje nástenky. Sledovanie znamená, že uvidia ak pridáte novú fotografiu.

Sledovanie je pre vás ako tvorcu veľmi dobré. Je to ako by sa stal niekto fanúšikom vašej Fan page na Facebooku. Ak pridáte nový produkt, váš sledovateľ ho uvidí a vďaka linku na vašu webovú stránku si ho môže hneď zakúpiť.

Keďže Pinterest je najmä medzinárodný portál, veľmi jednoducho získate aj zákazníkov zo zahraničia.

Rovnako aj vy môžete sledovať akúkoľvek verejnú nástenku. Ak sa vám zapáči niekoho tvorba alebo návody, nemusíte stále vyhľadávať jeho profil. Pinterest vám nové príspevky automaticky zobrazí.

Pridávanie fotografií

Úplne nové – vlastné fotografie produktov vložíte priamo cez svoj profil.  Pri vkladaní vlastných fotografií uveďte vždy aj link na svoju stránku, blog alebo obchod na handmade portáli. Podporíte tak svoj predaj.

Pinterest ponúka pre svojich používateľov aj mobilnú aplikáciu. Je veľmi praktická keď chcete uverejniť fotografiu vyfotenú priamo z mobilu.

Ak chcete na svoju nástenku pridať fotografie iných tvorcov z Pinterestu, kliknete na Uložiť. Tlačidlo nájdete pri obrázku, ktorý sa vám zapáčil. Vtedy si môžete vybrať, na ktorú zo svojich násteniek ho pripnete.

handmade-pinterest

Fotografie z iných stránok, nie z pinterestu, pridáte kliknutím na tlačidlo Pin it pod fotografiou. Rovnako si môžete vyberať, na ktorej z vašich násteniek má byť obrázok pripnutý. pin-itTakto si môžete vytvárať nástenky s vlastnými produktami, ktoré uvidia všetci. Ale aj nástenky pre svoju vlastnú inšpiráciu. A vždy ich ľahko nájdete.

Sledujte a inšpirujte sa

Na Pintereste nájdete tisícky handmade tvorcov z celého sveta. To znamená stále nové a nové fotografie, nápady a návody. A vy sa z nich môžete inšpirovať. Ale tiež naučiť nové postupy a vďaka nim posunúť svoju tvorbu ďalej.

pinterest-handmade-napady-diy

Zároveň môžete nájsť aj nových dodávateľov materiálu na tvorbu. Pinterest používajú rovnako ako handmade tvorcovia.

Začať môžete všeobecným vyhľadávaním. Jednoducho napíšte do horného riadku, čo vás zaujíma. Skúste napríklad DIY ( skratka z anglického „do it yourself“) handmade, fimo, polymer clay, washi tape, decoupage, scrapbooking… alebo akákoľvek technika, ktorou tvoríte.

Vyhľadávať môžete aj slovenské alebo české názvy, ale s anglickými vám nájde viac výsledkov.

Pozor prudko návykové

Vďaka neobmedzenému množstvu nápadov sa môže veľmi jednoducho stať, že na Pintereste strávite pol dňa a ani nebudete vedieť ako. Určite nebudete prvá ani posledná.

pinterest-ako

Ak sa vám to tiež stane vyhraďte si nabudúce napríklad maximálne 20 min a na túto dobu si nastavte budík. Fungujte to spoľahlivo až kým ho nevypnete 🙂

Verím, že vás môj článok zaujal a Pinterest si obľúbite rovnako ako ja a tisícky handmade tvorcov z celého sveta. Je to skvelý nástroj na propagáciu vašej tvorby a nič vám nebráni v tom aby ste ho použili.

Chcete vedieť ako Pinterest využívať na predaj vašich výrobkov? Všetko sa dozviete v mojom novom e-booku. Nájdete ho tu >>>

Pozrite si video s najnovšími tipmi:

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Už 9 rokov vám pomáham predávať vaše výrobky
Prečo to robím a ako to celé začalo? Prečítajte si tu >>>

Píšem pre vás elektronické knihy, konzultujem a radím vám vo vašom podnikaní. Všetky moje produkty a služby nájdete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na Facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej Facebook skupine >>>

Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre