Som handmade tvorca a rok 2017

Hodnotenie starého roka môže niekomu pripadať ako klišé. Ale všetko zaleží od toho, ako sa na svoj rok pozeráte. 

Pri hodnotení starého roka je pre mňa osobne najdôležitejší pohyb. Tých 365 dní malo zmysel, keď som sa posunula vpred. Keď som sa niečo naučila, prekonala svoju komfortnú zónu a samu seba vo všetkých oblastiach života. A najmä, ak sa mi mojou prácou na tomto blogu podarilo pomôcť a inšpirovať iných v plnení vlastných handmade snov.

Toto bol môj rok na Som handmade tvorca. A môžem povedať, že bol úžasný 🙂

Relácia Biznis web – Televízia TA3

Hneď v prvej polovici Januára 2017 som bola pozvaná do relácie Biznis na TA3. S vynikajúcou Danielou Piršelovou sme sa zhovárali o predaji handmade výrobkov na Slovensku, špecifikáciách online predaja, formách podnikania, ale tiež o dôležitosti vzdelávania a propagácie.

Ak ste reláciu nevideli, môžete si prehrať záznam priamo tu.

Aktualizácia ebooku Zarábajte online predajom handmade výrobkov

Veľmi často od vás dostávam otázku či nie je sú moje ebooky dostupné aj v tlačenej forme. Hlavným dôvodom prečo nie, sú bezplatné doživotné aktualizácie.

Online svet sa neustále mení. Prichádzajú novinky v možnostiach propagácie, do popredia sa dostávajú nové sociálne siete, vznikajú nové handmade portály… Ak si môj ebook Zarábajte online predajom handmade výrobkov zakúpite, minimálne raz ročne vám na email zadarmo zašlem jeho aktualizáciu a doplnenie.

Na začiatku roka 2017 som ebook doplnila o ďalších 40 strán plných rád a tipov na propagáciu vašich výrobkov. A to by pri tlačenej verzií možné nebolo.

som handmade tvorca

Okrem toho je ebook plný aktívnych prelikov na zaujímavé stránky, portály a návody. Stačí kliknúť a ste tam.

„Zdravím vás Peťka. Pred časom som si zakúpila e-book a stále som nadšená. Stále sa ku knihe vraciam a čerpám z nej. Moja práca je šitie pre bábätka. Aktívne šijem od apríla tohoto roku. A verte či nie, dnes mám dni šitia plné, čakaciu dobu mesiac a môžem si povedať, že šitie je moje živobytie. Jedno je ale dôležité, v mnohom mi ozaj pomohli vaše rady ako na to. Ďakujem.“ Martina, www.teorya.cz

Ebook Ako usporiadať handmade kurz

Okrem predaja handmade výrobkov je niekoľko ďalších možností, ako môžete v handmade svete zarobiť. Jednou z najjednoduchších je, že naučíte iných to, čo vy už dávno viete.

Usporiadanie vlastného kurzu môže znieť na začiatku nereálne až desivo. Preto som pre vás v máji 2017 napísala ebook Ako usporiadať handmade kurz, kde vás krok po kroku prevediem všetkým od nájdenia vhodného priestoru, určenia ceny za kurz až po jeho propagáciu.
som handmade tvorca

„I keď kurzy už dlhší čas organizujem a vediem, našla som si v ňom i niektoré nové a pre mňa cenné informácie, hlavne o prezentácii na internetových stránkach a propagácii cez sociálne siete. E-book má peknú štruktúru a dáva ucelenú informáciu pre tých, ktorí s organizáciou kurzov začínajú, alebo začať chcú. I pre mňa bolo zaujímavé zastaviť sa pri niektorých činnostiach, trochu o nich porozmýšľať a pozrieť sa na nich z iného pohľadu, pretože ich už robím úplne automaticky.“ Oľga, www.plstenie.sk

Stretli sme sa naživo

Veľmi sa teším, že sa mi počas roka niekoľkokrát podarilo stretnúť sa s vami na živých prednáškach. Vaše otázky sú pre mňa veľkou inšpiráciou na ďalšie články a ebooky, ktoré vám pomôžu zarábať si tým, čo vás naozaj baví.

Fotografia je z prednášky uskutočnenej v spolupráci so Slovak Businnes Agency v Národnom podnikateľskom centre.

som handmade tvorca

„Najväčším prínosom pre mňa boli osobné skúsenosti lektorky a diskusia s otázkami ostatných účastníkov. Dozvedela som sa aké sú handmade portály. Ich výhody a nevýhody. Typy ako jednať so zákazníkom, ako si vybudovať dôveru a dobré meno ako handmade výrobca.“ Lenka

Pravidelné súťaže

Aby som vám urobila radosť a tvorenie uľahčila, od augusta 2017 sa na facebook fan page Som handmade tvorca môžete pravidelne zapájať do súťaží o balíčky plné kreatívneho materiálu. Za 5 mesiacov som výhercom poslala ceny za viac ako 380 Eur 🙂

Som handmade tvorca

Sledujte Som handmade tvorca na FacebookuInstagrame, súťažiť budeme aj v roku 2018.

Nový ebook zadarmo na Dalimark.com

V septembri vznikol na Slovensku nový handmade portál Dalimark.com. Vďaka našej spolupráci ste sa mohli zapojiť do súťaže o predplatné balíčky, ale tiež prečítať si zadarmo nový ebook Ako predávať na handmade markete.

som handmade tvorca

V ebooku nájdete kompletný návod ako svoje výrobky prezentovať tak, aby od vás zákazník naozaj nakúpil. Ak ste ho ešte nečítali, stiahnuť si ho môžete tu >>> 

Rozhovory s úspešnými tvorkyňami

Príbehy iných úspešných tvorcov sú jednou z najlepších inšpirácií pre všetkých, ktorý sa do vlastného podnikania iba chystajú pustiť. A preto som pre vás na blogu začala pripravovať rozhovory s tými, ktorým sa už darí, zarábať si vlastnou tvorbou. Ak sa to podarilo im, nie je dôvod prečo by sa to nepodarilo aj vám.

Prečítajte si napríklad príbeh úspešnej Martiny a jej značky TeoRya. Určite vás povzbudí a inšpiruje >>>

Som handmade tvorca na Instagrame

Používaniu Instagramu som sa do tejto jesene úspešne vyhýbala. A bola to chyba. Na istagrame nájdete množstvo handmade predajcov, ale aj slovenských a zahraničných zákazníkov.

som handmade tvorca

Sledujte ma @som_handmade_tvorca. Ak neviete ako si založiť profil a Instagram používať na predaj a propagáciu vašich výrobkov, napísala som pre vás návodpripravila krátke video.

Vzdelávala som sa

Tento rok som absolvovala 5 zahraničných online kurzov, zakúpila som si niekoľko nových programov, začala som používať ďalšiu sociálnu sieť a testujem všetko, čo som sa naučila. Ak sa chcete posúvať vpred, bez vzdelávania to jednoducho nepôjde.

Vo svete online marketingu sa neustále niečo deje. Určite si spomeniete napríklad na Facebook a jeho Prieskumník. A v roku 2018 nás určite čakajú ďalšie novinky, ktoré nepripravených prekvapia.

Individuálne konzultácie

Slovak Buseness Agency pripravil pre všetkých začínajúcich podnikateľov možnosť získania individuálneho poradenstva s top odborníkmi z rôznych oblastí. Pri predaji a propagácií handmade výrobkov som vašou poradkyňou bola práve ja 🙂

Som handmade tvorca

Ďalšie kolo výzvy pokračuje. Zapojte sa pre Bratislavský kraj >>>  pre Trnavský kraj >>>

Ak sa do výzvy zapojiť nemôžete, pripravila som pre vás možnosť konzultovať so mnou aj individuálnym spôsobom. Všetko sa dozviete tu >>>

Verím, že váš rok 2017 bol rovnako úspešný a splnili ste si všetky sny. Ja sa už teraz teším na ten ďalší. Mám veľké plány 🙂

Petra Rusnáková - Som handmade tvorca
Už 9 rokov vám pomáham predávať vaše výrobky
Prečo to robím a ako to celé začalo? Prečítajte si tu >>>

Píšem pre vás elektronické knihy, konzultujem a radím vám vo vašom podnikaní. Všetky moje produkty a služby nájdete tu >>>

Napísať mi môžete na petra@somhandmadetvorca.sk

Všetky informácie a novinky nájdete na Facebooku >>>

Svoje výrobky môžete bezplatne propagovať v našej Facebook skupine >>>

Sledujte ma na Instagrame >>>
Komentáre